Nacházíte se na stránkách sociální služby: DZR Koperníkova 870.

Přechod na hlavní stránku Domov Jistoty.

Změna velikosti písma

Fulltext vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace o službě > Ubytování

Ubytování

Ubytování se poskytuje dle podmínek sjednaných ve Smlouvě. Odděleně je poskytováno ubytování mužům a ženám. Rodinní příslušníci a páry žijící v partnerském vztahu mohou být ubytováni ve společném pokoji, pokud to provozní a kapacitní podmínky domova dovolí.

Uživatelé služeb a jejich návštěvníci využívají mimo osobních prostor (pokojů) v plné míře společné prostory – společenské místnosti, zahradu, chodby, sociální zařízení. Prostory v budově jsou bezbariérové, vybavené výtahem.

Ubytování je zajištěno v 1 a 2 lůžkových pokojích, které jsou osobním prostorem ubytovaných uživatelů. Pokoje jsou vybaveny nábytkem, sestávají se standardně z lůžka (včetně lůžkovin), nočního stolku, šatní skříně, komody, stolu a židlí. S ohledem na případné zdravotní potřeby uživatele jsou postele vybaveny antidekubitními matracemi, pokoje polohovacími křesly a lůžky s elektrickým nebo mechanickým ovládáním. Pokoj si může uživatel vybavit a zařídit dle svého uvážení tak, aby se v něm cítil dobře, s ohledem na prostorové uspořádaní ubytovací kapacity (vlastní nábytek, předměty denní potřeby, vlastní dekorace, pomůcky pro mobilitu apod.).   Za televizní a rozhlasové přijímače, které jsou majetkem uživatele, je uživatel povinen hradit koncesionářské poplatky.

Domov neposkytuje ručníky, osušky, žínky, utěrky, osobní prádlo a ošacení. Tyto věci si uživatel s sebou přináší z domácího prostředí.

V rámci ubytování je poskytován úklid, praní, žehlení, drobné opravy ložního prádla a osobního ošacení. Součástí ubytování je rovněž zajištění vytápění, odběr teplé a studené vody a elektrického proudu.